Vinç Nedir Hangi Alanlarda Kullanılır?

İskenderun Vinç Kiralama

Vinç önemli ölçüde zaman tasarrufuna katkı sağlamaktadır ve günümüzde en çok ilgi duyulan bir ürünler arasında yerini almaktadır. Dünya genelinde önemli pazara sahip olan vinçlerin üretimi Türkiye'de de yapılmaktadır. Her geçtiğimiz gün gelişmekte olan şehirler ve yüksek yapılar beraberinde vinç üretimi ve kiralama sektörünü hareketlendirmiştir. Bu yapılar gelişip yenilendikçe vinç çeşitleri de artmakta olup talepleri karşılama adına önemli adımlar atılmıştır. Son teknolojiyle üretilen bu makineler ekonomiye de önemli katkı sağlamaktadır. Ülkemizde üretilen vinçler yurt dışına ihraç edilmektedir ve Dünya genelinde en çok tercih edilen firmalar arasında yerimizi almış bulunmaktayız. Firmamız da makine parkını ağırlıklı olarak yerli üretimden yana kullanmaktadır ve kullanmaya devam edecektir. Gelişen ve yenilenen vinçler sayesinde İş kazalarının da önüne geçilmiştir. Eksen Vinç olarak siz değerli müşterilerimizin can ve mal kaybını önlemek adına son teknolojik vinç çeşitleri ve uzman personellerimizle hizmet vermektedir. İskenderun ve tüm ilçelerinde vinç kiralama hizmeti veren firmamız insan gücüyle kaldırılamayan veya erişilemeyen yerlere kiralık vinç hizmeti sunmaktadır. En çok tercih edilen lastik tekerlekli vinçler'tir. Bunun sebebi ise kendinden yürüyüşlü olması ve kısa sürede kurulup toplanabilmesidir. Uzun süreli veya devamlı yapılan işlerde sabit vinçler tercih edilmektedir. Genellikle gemilerde tercih edilmektedir. İhtiyaç duyulduğu takdirde satın alınabilir veya vinç kiralama firmalarından saatlik, günlük, aylık ve yıllık vinç kiralama yapabilirsiniz.

Vinç Çeşitleri

Günümüzde birçok vinç çeşitleri sektörde yerini almıştır. İhtiyacınıza uygun yük kaldırma vinçleri, sepetli vinç, mobil vinç, hiyap vinç, örümcek vinç, makaslı platform, kule vinç, portal vinç, elektrikli vinç, eklemli vinç ve sepetli platform çeşitleri makine parkımızda mevcuttur. İskenderun ve tüm ilçelerinde vinç kiralama hizmeti vermekteyiz.

Vinç Kiralama Nasıl Yapılır?

Kiralık vinç tüm dünya genelinde en çok talep edilen iş makinelerinden biridir. Ülkemizde de çok yaygın olarak kiralanan bu vinçler önemli bir pazara sahiptir. Her geçen gün makine üretimi hızla artmaktadır. Eksen Vinç işletmesi olarak piyasanın talep ve istekleri doğrultusunda makine parkını hızla büyütmektedir. İstanbul’da vinç kiralama hizmeti veren firmamızdan sepetli vinç, makaslı platform, mobil vinç, örümcek vinç, hiyap vinç, eklemli platform ve sepetli platform kiralamalarını ihtiyacınıza uygun zaman aralığına göre saatlik, günlük, aylık ve yıllık olarak kiralayabilirsiniz. Vinç kiralama işleminizi firmamızı arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

İhtiyacım Olan İş Makinesi Hangisi?

Eksen Vinç olarak firmamız mobil vinç, sepetli platform, eklemli platform, örümcek vinç, hiyap vinç, kule vinç, elektrikli vinç ve sepetli vinç kiralama hizmeti vermektedir. Vinç çeşitleri çok fazla olduğundan kiralama yapmak istediğiniz vinç türünü doğru belirlemek gerekir. Yapacağınız işle ilgili olarak öncelikle çalışma alanının keşfi en önemi hususların başında gelmektedir. Vinç kiralama işlemi yapmadan önce çalışma sahasının uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu işlem için gerekli bilgiye sahip değilseniz bizimle iletişime geçerek bilgi alabilir ya da ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olan iş makinesini belirlemiş olursunuz. 

 

Ne Kadar Süre İle Kiralama Yapmalıyım?

Vinç kirama fiyatları makine çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Ne kadar süre ile kiralama yapmanız gerektiğini planladıktan sonra firmamız size en uygun seçenekleri sunacaktır.

 

Saatlik vinç kiralama

Saatlik vinç kiralama kısa süreli işlerinizde oldukça ekonomik bir kiralama seçeneğidir. Eğer işinizi 1-4 saat aralığında bitirmeyi planlıyorsanız saatlik kiralama yapmanızı öneriyoruz.

 

Günlük Vinç Kiralama

Eğer işiniz 4-8 saat aralığında sürecekse günlük vinç kiralama sizin için daha ekonomik olacaktır.

 

Aylık Vinç Kiralama

Aylık vinç kiralama uzun süreli iş planı olan müşterilerimize sunduğumuz seçenekler arasındadır ve günlük vinç kiralamaya göre daha uygun bir kiralama yöntemidir.

 

Yıllık Vinç Kiralama

Yıllık vinç kiralama çok uzun süreli ve devamlı projelerde kullanılmaktadır. Yıllık kiralamalar sözleşme yapılması şartı ile aylık kiralamaya göre sizin için daha ekonomik olacaktır. Sonuç olarak ne kadar uzun süre ile kiralama yaparsanız o kadar indirim almış olursunuz.

 

 

Fiyatlandırma Ve Ödeme

Yukarıda belirttiğimiz seçeneklerden hangisinin uygun olduğunu belirledikten sonra firmamız tarafından fiyat teklifi sunulacaktır. Teklifimizi kabul ettikten sonra rezerve işlemi başlatılır. Rezerve edilen gün ve saatte görevli personelimiz çalışma yapılacak olan konuma yönlendirilecektir. İşinizi tamamladıktan sonra nakit, kredi kartı veya havale yolu ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Vinç Kiralamada Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar!

1.Öncelikle kiralanan aracın periyodik muayene raporunun olup olmadığını kontrol ediniz.

2.Vinç operatörünün vinç kullanım sertifikasını kontrol ediniz.

3.İş Sağlığı ve Güvenliği evraklarının bir kopyasını yetkililerden talep ediniz.

4.Kiralanan aracın Güvenlik Ekipmanlarını yetkililerden talep ediniz.

5.Çalışılacak alanla ilgili gerekli bilgileri eksiksiz olarak vinç kiralama talebinde bulunduğunuz firma yetkilileriyle paylaşınız.

6.Kiralanan aracın size söylenen metraj veya tonaja uygun olup olmadığını periyodik muayene raporundan kontrol ediniz.

7.Çalışma yapacağınız alanla ilgili hangi Ekipmanın kullanılacağı hakkında bilginiz yoksa keşif için vinç kiralama firmasından yardım talep ediniz.

8.Kiraladığınız vinç veya Ekipmanın yapacağınız işe uygun olmadığını düşünüyorsanız kesinlikle işe başlamadan önce yetkiliyle iletişime geçiniz.

9.Vinç kiralarken doğru fiyat teklifi alabilmeniz için çalışma alanının resimlerini vinç kiralama firması ile paylaşın.

10.Kiralık vinç ile işiniz tamamlanana kadar size verilen evrakları muhafaza ediniz.